Filozofie naší Chovatelské stanice

22.06.2021

Na úvod je třeba říci, že při plánování první feny jsme ani neuvažovali o výstavách a čemkoli podobném. Ani jsme netušili, že Shedirkou to jen začne. Ani jsme nesnili o tom mít nakonec  tři pejsky a uvažovat o dalších a věnovat se jim, co to jen jde. 

Samojedi se od první chvíle stali součást naší rodiny, kterou nikdy nedáme jen tak pryč. V dobrém i ve zlém se o ně postaráme.

Víme, že ideální "dokonalý" pes(jakéhokoliv plemene)neexistuje- každý může mít kosmetickou, vrozenou, charakterovou vadu nebo nemoc, to pro nás není žádný důvod ho jen tak zahodit. Nebude chovný jedinec, ale zázemí a lásku dostane. Ovšem můžeme se pokusit o určité přiblížení k standardu plemene, ale nikdy to nebude ono. Naším hlavním cílem je, nejen přiblížení ke standardu plemene, ale i odchování zdravých, šťastných chundelatých kuliček s PP co nejpřirozenějšími metodami. 
 První krytí  proběhne až, když fena psychicky i fyzicky dospěje. Je to u každého jedince jinak(Cca 2,5 roku až 3 roky). A samozřejmě správný chovatel ví, že fenku může krýt až po uchovnění. I když to dá nějaký čas a práci s papírováním, určitě stojí za to.
Štěňátka budou vyrůstat v příjemném rodinném prostředí. Důraz bude kladen i na socializaci. Budeme se snažit, aby měla nejvíce péče a lásky. Do nových domovů půjdou kompletně odčervená, očkovaná, umytá( pěkně naleštěná což nevydrží dlouho) a s balíčkem do začátku.  

Samojedí jedinci co zůstávají u nás jsou vychováváni přirozenou a pozitivní metodou. Vedeni jsou jak ke sportu tak ke gaučovému válení. S přibývajícím věkem se ovšem nic nebude měnit. fyzická aktivita možná. Ale láska k nim nikoliv.

Až do konce. Bok po boku.